Manželé Pokorní

[vc_row css=”.vc_custom_1545076777729{margin-bottom: -30px !important;background-image: url(https://www.nfpokornych.cz/wp-content/uploads/2018/12/bez.jpg?id=414) !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}”][vc_column width=”1/2″ css=”.vc_custom_1544146288002{margin-top: -65px !important;}”][vc_single_image image=”430″ img_size=”medium”][vc_column_text]

Jana Pokorná

Věčně usměvavá, silná bojovnice za lepší život dětí v náhradní péči. Jako učitelka v mateřské škole jasně vidí, jak teplo domova pozitivně ovlivňuje kvalitu života. Vlastní zkušenost s pěstouny během zaměstnání dala Janě impuls na založení fondu, který náhradním rodinám pomůže finančně i dobrovolnickou činností.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space height=”60px”][vc_single_image image=”429″ img_size=”medium” alignment=”right”][vc_column_text]

František Pokorný

[/vc_column_text][vc_column_text]

Jestli existuje někdo, jehož příjmení přesně vystihuje svůj charakter, je to právě František. Za čtyři roky tvrdé práce vybudoval úspěšnou společnost SECCON. Namísto užívání si hojnosti ale podporuje mnoho projektů a dobročinných akcí. Pro Františka jakožto milujícího otce je pomoc dětem v náhradní péči  samozřejmostí.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_height=”yes” columns_placement=”stretch” equal_height=”yes” parallax=”true” css=”.vc_custom_1545080719202{background: #ffffff url(https://www.nfpokornych.cz/wp-content/uploads/2018/12/f.jpg?id=526);background-position: center;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}”][vc_column width=”2/3″][vc_custom_heading text=”Kdo jsou manželé Pokorní?” font_container=”tag:h2|text_align:left|color:%23ffffff” google_fonts=”font_family:Playfair%20Display%3Aregular%2Citalic%2C700%2C700italic%2C900%2C900italic|font_style:700%20bold%20regular%3A700%3Anormal” css_animation=”fadeIn”][vc_empty_space][vc_column_text]Mladí lidé usilující o životní rovnováhu. Je pro ně přirozené, že své štěstí by měli sdílet s ostatními. Hlavně s těmi, kteří ho potřebují nejvíce.

Vše začalo v květnu 2014. V Moravské Třebové zorganizovali charitativní bazárek oblečení pro Nelinku, která od narození trpí hypotonickým syndromem – pomalým motorickým vývojem. Celý výtěžek věnovali rodičům Nelinky na potřebné zdravotnické pomůcky a rehabilitace.

Od té doby manželé Pokorní pravidelně přispívají na dětský fond UNICEF, Nadační fond Světluška a nejsou jim lhostejné ani kulturní akce. Pomohli třeba Lize ve stolním fotbale, litomyšlskému Majálesu, Svatebnímu veletrhu Litomyšl a kulturnímu festivalu Studentská jízda.

Protože pomoci od Pokorných každým rokem přibývá, založení vlastního spolku bylo logickým rozhodnutím. Teď již naplno rozvíjejí náhradní rodinnou péči v Pardubickém kraji. Nepomáhají jen finančně. Aktivně se podílejí na akcích pěstounských rodin a organizací.

Hlavním cílem Nadačního fondu manželů Pokorných je zkvalitnění života dětí v náhradní péči. Chtějí tím dosáhnout poskytnutím jazykových a odborných kurzů, poznávacích výletů a dalšími vzdělávacími prostředky.

Všechny projekty, které nadační fond podporuje, vybírají manželé Pokorní s rozvahou, citem a lehkostí. Jako motiv pro nadační fond zvolili peříčko, aby stále měli na očích naději, která mihotavě poletuje ve vzduchu. Tu stačí jemně sevřít a prokázat trochu pokory. Teprve pak mohou darovat lepší život dětem v náhradní rodinné péči.[/vc_column_text][vc_column_text]

Chcete také pomoci dětem v pěstounských rodinách?

Teď můžete pomáhat s námi.

[/vc_column_text][vc_btn title=”Podpořit nadační fond” style=”outline-custom” outline_custom_color=”#fdb9ae” outline_custom_hover_background=”#fdb9ae” outline_custom_hover_text=”#ffffff” size=”lg” align=”left” link=”url:http%3A%2F%2Fwww.nfpokornych.cz%2F%23prispet|||”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][/vc_column][/vc_row]