Jana Pokorná

Věčně usměvavá, silná bojovnice za lepší život dětí v náhradní péči. Jako učitelka v mateřské škole jasně vidí, jak teplo domova pozitivně ovlivňuje kvalitu života. Vlastní zkušenost s pěstouny během zaměstnání dala Janě impuls na založení fondu, který náhradním rodinám pomůže finančně i dobrovolnickou činností.

František Pokorný

Jestli existuje někdo, jehož příjmení přesně vystihuje svůj charakter, je to právě František. Za čtyři roky tvrdé práce vybudoval úspěšnou společnost SECCON. Namísto užívání si hojnosti ale podporuje mnoho projektů a dobročinných akcí. Pro Františka jakožto milujícího otce je pomoc dětem v náhradní péči  samozřejmostí.

Kdo jsou manželé Pokorní?

Mladí lidé usilující o životní rovnováhu. Je pro ně přirozené, že své štěstí by měli sdílet s ostatními. Hlavně s těmi, kteří ho potřebují nejvíce.

Vše začalo v květnu 2014. V Moravské Třebové zorganizovali charitativní bazárek oblečení pro Nelinku, která od narození trpí hypotonickým syndromem – pomalým motorickým vývojem. Celý výtěžek věnovali rodičům Nelinky na potřebné zdravotnické pomůcky a rehabilitace.

Od té doby manželé Pokorní pravidelně přispívají na dětský fond UNICEF, Nadační fond Světluška a nejsou jim lhostejné ani kulturní akce. Pomohli třeba Lize ve stolním fotbale, litomyšlskému Majálesu, Svatebnímu veletrhu Litomyšl a kulturnímu festivalu Studentská jízda.

Protože pomoci od Pokorných každým rokem přibývá, založení vlastního spolku bylo logickým rozhodnutím. Teď již naplno rozvíjejí náhradní rodinnou péči v Pardubickém kraji. Nepomáhají jen finančně. Aktivně se podílejí na akcích pěstounských rodin a organizací.

Hlavním cílem Nadačního fondu manželů Pokorných je zkvalitnění života dětí v náhradní péči. Chtějí tím dosáhnout poskytnutím jazykových a odborných kurzů, poznávacích výletů a dalšími vzdělávacími prostředky.

Všechny projekty, které nadační fond podporuje, vybírají manželé Pokorní s rozvahou, citem a lehkostí. Jako motiv pro nadační fond zvolili peříčko, aby stále měli na očích naději, která mihotavě poletuje ve vzduchu. Tu stačí jemně sevřít a prokázat trochu pokory. Teprve pak mohou darovat lepší život dětem v náhradní rodinné péči.

Chcete také pomoci dětem v pěstounských rodinách?

Teď můžete pomáhat s námi.